Darba laiks:
Darba dienās: 09:00 - 17:00
info@balticleaf.eu
Lai arī siltumsūkņi neprasa daudz uzmanības no lietotāja puses un lieliski darbojas patstāvīgi, tomēr apkopes siltumsūknim ir ļoti vēlams, lai jūsu siltumsūknis darbotos ne tikai pareizi, bet arī efektīvi, palīdzot samazināt elektroenerģijas rēķinus un CO2 emisijas, vienlaikus saglabājot jūsu māju siltu neatkarīgi no tā, cik vēss ir ārā.
Zeme-ūdens siltumsūkņi ir paši energoefektīvākie, ilgtspējīgākie un uzticamākie, salīdzinot ar citiem siltumsūkņu veidiem. Šie siltumsūkņi ar siltumnesēja starpniecību iegūst siltumenerģiju no virsējiem vai dziļākiem grunts slāņiem.
Populārākais siltumnesējs, ko izmanto zemes siltuma pārnešanai, ir etilēnglikols. Šis siltumnesējs saskarē ar skābekli noārdās, un šī procesa laikā veidojas blakusprodukti – glikolskābe, skudrskābe, etiķskābe un skābeņskābe. Šo skābju ietekmē ātri korodē tērauds un citi metāli. Tāpēc apkopju laikā ir svarīgi pārbaudīt, vai siltumsūknī nav kādas mikrosūces, kas veicina siltumsūkņa komponenšu bojāšanos. Kā redzams attēlā raksta augšpusē, šim 15 gadus vecajam Hautec siltumsūknim laika gaitā ir izveidojusies siltumnesēja sūce, un, laicīgi to nenovēršot, ir bojāts cirkulācijas sūknis un virspusēji arī aukstumaģenta izplešanās vārsts, kas gan bildē nav redzams.
Ja esat pamanījuši, ka siltumnesēja līmenis krītas un tas regulāri jāpapildina, tad ir nepieciešama siltumsūkņa apkope, diagnosticēt tā noplūdes vietu un novērst, lai izvairītos no neplānotiem siltumsūkņa remontdarbiem.
Un otra lielākā problēma ir saistīta ar nepareizi sagatavotu apkures loka siltumnesēju, kā rezultātā siltumnesējā veidojas kaļķakmens un rūsas nogulsnes, un bojā tādus mehānismus kā 3-ceļu vārsti un siltummaiņi. Tā rezultātā siltumsūknis darbojas neprecīzi un ar nepietiekamu energoefektivitāti, kā rezultātā patērētājs saskaras ar pieaugošiem rēķiniem par elektroenerģiju.
Nepieciešamības gadījumā ir iespējams veikt pilnu apkures loka skalošanu ar atbilstošu ķīmiju, lai atbrīvotos no nogulsnēm. Uzpildot jaunu siltumnesēju, nepieciešams to stabilizēt ar inhibitoru, lai mazinātu iespēju turpmākai nogulšņu veidošanai.
Pateicoties zemajām uzstādīšanas izmaksām un darboties spējai mūsu klimatā, pēdējos gados milzu popularitāti gūst tieši gaiss-ūdens siltumsūkņi. Arī šī tipa iekārtām ir nepieciešams veikt regulāras apkopes siltumsūknim, lai saglabātu to energoefektivitāti, kā to paredzējis iekārtas ražotājs.
Tā kā siltums tiek iegūts no apkārtējā gaisa ar ventilatora palīdzību, to pūšot caur iztvaicētāja radiatoru un tādējādi pārnesot to uz atdzesēto aukstumaģentu, ir svarīgi, lai āra bloka radiators būtu brīvs no putekļiem, lapām, zirnekļu tīkliem un citiem dabas veidojumiem. Pretējā gadījumā gaisa apmaiņa nav pietiekama, un siltumsūknim jādarbojas ar papildu jaudu, lai saražotu pieprasīto siltumu, sliktākajos gadījumos pat darbinot papildu elektriskos sildītājus.
Ir arī gadījumi, kad nepareizi pievienotu aukstumaģenta cauruļvadu rezultātā rodas mikro noplūde, kā rezultātā īsākā vai ilgākā laika posmā tas noplūst atmosfērā un ne tikai rada kaitējumu dabai, bet arī samazina siltumsūkņa efektivitāti. Sistēmā vairs nav pietiekami daudz gāzes, kas pārnes siltumu no āra bloka uz iekštelpām, un atkal siltumsūknim jādarbojas ar papildu jaudu, lai saražotu nepieciešamo siltuma apjomu.
Un tieši tāpat kā zemes-ūdens siltumsūknim ir svarīgs pareizi sagatavots apkures loka siltumnesējs, arī gaiss-ūdens tipa iekārtām šis aspekts ir ļoti svarīgs, lai iekārta nevainojami darbotos daudzu gadu garumā un klients būtu priecīgs par zemajām apkures izmaksām.